Jak stworzyć trwały i szczęśliwy związek?

Związek dwojga ludzi, opierający się na wzajemnym zaufaniu i miłości, to marzenie każdej pary pragnącej zbudować wyjątkowo silna i trwałą więź, która połączy bliskie sobie zakochane osoby. Jednak wytrwanie w wierności i zauroczeniu, wcale nie jest takie proste, kiedy pokusy otaczają ludzi ze wszystkich stron.

Czas wielką próbą dla każdego związku

Większość par wkraczających w etap budowania trwałego związku, zakończonego często aktem ślubu, wierzy, że ich miłość będzie wieczna i zawsze szczęśliwa. Jednak życie poddaje ją wielu próbom, z których nie każdy związek wychodzi zwycięsko. Niekiedy po kilku latach wspólnego życia, zakochani dostrzegają dzielące ich różnice i powoli zrzucają różowe okulary. Codzienność bywa okrutnym i bardzo skutecznym narzędziem niszczącym nawet najbardziej szczere uczucia dwoje ludzi. Brak czasu i nieustanna pogoń za pieniędzmi, powoduje zanikanie bliskości między zakochanymi, która bardzo często staje się pierwszym sygnałem rozpadu związku. Jeśli para dostrzeże problem i będzie chętna do jego rozwiązania, istnieje duża szansa powodzenia i naprawy tego związku. Jednak zazwyczaj w codziennej gonitwie za obowiązkami domowymi i zawodowymi, bliskie sobie osoby nawet nie zauważają, jak dzień po dniu, stają się dla siebie obcymi i ludźmi.

Pielęgnacja uczuć kluczem do udanego i szczęśliwego związku

Aby dwoje darzących się uczuciem ludzie, czerpali radość i satysfakcję ze swojego związku, powinni o niego zabiegać każdego dnia. Jakże budujące i miłe stają się nawet te najdrobniejsze gesty, okazywane sobie podczas codziennych, zwykłych czynności. Uśmiech, dotyk i rozmowa, to kluczowe elementy, jakie powinny mieć miejsce w każdym związku,bowiem bez nich, nawet najbardziej szczere uczucie, nie przetrwa trudów i wyzwań, jakie niesie życie. Często zmęczeni i zabiegani ludzie, zupełnie zapominają, jak ważne są dla utrzymania zdrowego związku potrzeby bliskości, dotyku, przytulenia i szczerej rozmowy. Kiedy ich zabraknie, partnerzy poszukują tych cennych wartości poza związkiem, a to już tylko krok od zdrady.

Zazdrość nie zawsze wyznacznikiem miłości

Panuje przekonanie, że osoba zazdrosna,to ta, która kocha szczerze i bezgranicznie. Umiarkowana i zdrowa zazdrość, wzmacnia i podsyca uczucie w związku. Jednak zdarza się, że partnerzy wykazują się chorym i destrukcyjnym uczuciem zazdrości, które zamiast budować i cementować związek, niszczy go w bardzo okrutny sposób. Sprawdzający i kontrolujący ukochany, staje się ogromnym utrapieniem i istną kulą u nogi dla swojego partnera. Nawet najsilniejsza miłość przegrywa z takim przeciwnikiem. Czasami pary decydują się na terapię psychologiczną, która pomaga uporać im się z tym wyniszczającym uczuciem, ale to długa i nie zawsze kończąca się powodzeniem droga.

Relacje damsko-męskie, bywają niezwykle trudne i skomplikowane. Początkowe fazy związku, niemal zawsze przebiegają identycznie. Euforia, podniecenie i motyle w brzuchu,dopadają każdą zakochana osobę. Z czasem te emocje wyciszają się, a bliskie osoby dostrzegają nie tylko zalety, ale też i wady swoich partnerów. Umiejętność ich zaakceptowania jest pierwszym krokiem do stworzenia dojrzałego związku, opartego na mocnych i zdrowych fundamentach.

Więcej informacji

Potrzebujesz więcej informacji o relacjach damsko-męskich? Znajdziesz je na stronie https://www.uwodzenie.org/ – sprawdź!

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *