Czy doradca kredytowy jest nam potrzebny?

Kilka razy w naszym życiu zdarza się, że potrzebujemy większej kwoty pieniędzy, czy to na mieszkanie, inwestycje lub podróż dookoła świata. Pieniądze pomagają spełnić nasze marzenia, tylko co robić w przypadku, gdy nasze marzenia kosztują więcej, niż jesteśmy w stanie szybko zarobić.

Zanim zaczniemy jednak biegać, z banku do banku w poszukiwaniu najkorzystniejszego dla nas kredytu, może warto spotkać się, z dobrym doradcą kredytowym. Tylko skąd będziemy wiedzieć, że dana osoba jest kompetentna, a nasze finanse i wszystkie informacje ich dotyczące będą bezpieczne?

Jaka jest różnica między doradcą kredytowym a pośrednikiem kredytowym?

Czy w ogóle zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, czy nie mieliśmy po prostu pojęcia, że jednak jest znacząca różnica między tymi osobami ? Abyśmy nasze niepowodzenia finansowe nie musieli tłumaczyć niewiedzą, warto zasięgnąć podstawowych informacji przed podpisaniem umowy kredytowej.

Czy pośrednik kredytowy jest obiektywny?

Pośrednik otrzymuje wynagrodzenie od banku i powinien poinformować klienta, z jakimi instytucjami finansowymi współpracuje i jak dużą prowizje otrzymuje. Dzięki tym informacją będziemy wiedzieć, czy przypadkiem nie zachowuje się stronniczo, polecając nam korzystną finansowo dla siebie ofertę. Pracownicy banków nazywani są szumnie ekspertami, specjalistami do spraw finansów, aby klient miał wrażenie, że znalazł się w rękach profesjonalistów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadać pośrednikowi kilka pytań o staż pracy, czy ilość szkoleń, które ma za sobą. Powinien mieć ukończony egzamin państwowy na pośrednika kredytowego i przechodzić obowiązkowe okresowe szkolenia.

Kto płaci doradcy kredytowemu?

Doradcą kredytowym lub finansowym może być osoba, która otrzymuje wynagrodzenie tylko od klienta. Nie może pobierać prowizji od banków i instytucji finansowych, które poleca. Niezależny doradca powinien uzyskać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego oraz zostanie wpisany do rejestru doradców.

W jaki sposób pomoże nam doradca kredytowy w uzyskaniu kredytu?

Wiedza i doświadczenie, którym dysponuje, jest nieoceniona. Jest na bieżąco z ofertami banków i ma informacje dotyczące najnowszych promocji. Przedstawi nam symulację rat miesięcznych oraz kosztów związanych z kredytem. Wytłumaczy nam dokładnie, każde zagadnie budzące nasze wątpliwości, które będzie na umowie. Doradzi w kwestii ubezpieczenia kredytu, jego długości i wielkości rat. Czasem rata jest minimalnie większa, ale dany bank proponuje wakacje kredytowe lub korzystniejszą wcześniejszą spłatę. Nam zajęłoby to dużo czasu, aby zaznajomić się z wszystkimi istotnymi zapisami w umowach, by wybrać odpowiedni bank.

Jak zrobić by formalności w banku były miłym wspomnieniem?

Tak, jest to możliwe, mając osobę doświadczoną w finansach. Rzetelne informacje o naszych domowych finansach pomogą doradcy, znaleźć ofertę kredytową dostosowaną do naszych zarobków oraz comiesięcznych kosztów. Unikniemy dzięki temu obawy, że nasz budżet mógłby nie udźwignąć, tak wysokiego zobowiązania.

Doradcy doskonale znają procedury bankowe. Pomogą nam wypełnić formularze i doradzą, do jakich instytucji musimy się udać po odpowiednie dokumenty. Moglibyśmy się sami udać do poszczególnych banków, z zapytaniem o ofertę najlepszą dla nas, ale czy będzie dobra dla nas, czy dla danego banku ?

Uczciwość i wiedza jest podstawową cechą dobrego doradcy. Jeżeli ktoś działa na własny rachunek i jest samodzielnym doradcą, bazuje na klientach z polecenia. Dlatego możemy być spokojni o jakość usług, gdyż dobra opinia jest cenniejsza od chwilowego zysku i oszukania klienta. Niektórzy doradcy czują ogromną satysfakcję, gdy uda się znaleźć naprawdę korzystny kredyt dla klienta, bo ich praca jest pasją i przyjemnością.

Więcej informacji

Sprawdź informacje dostępne na stronie https://optymalnykredyt.pl/ i dowiedz się więcej o kredytach dopasowanych do Twoich możliwości

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *